Makijaż na co dzień

Kobiece dolegliwości te mniej i bardziej wstydliwe. Wymiana doświadczeń, recenzowanie sposobów leczenia. Zapraszamy wszystkie panie, które świadomie dbają o zdrowie.
Awatar użytkownika
Sława
Posty: 0
Rejestracja: 28 gru 2021, 6:42

Makijaż na co dzień

Post autor: Sława »

Malujecie się na co dzień? Ja stawiam na taki make up - no make up. Zawsze tylko lekko przypudrowana twarz, żeby się "nie świecić" i do tego wytuszowane rzęsy, plus pomadka ochronna na usta. Natomiast, jeśli mam większe wyjście, to bardzo lubię zaszaleć z makijażem. Ostatnio kupiłam produkty do makijażu z https://bffmakeup.pl i żałuję, że odkryłam ich tak dawno, świetna jakość produktów

castorama łódź cennik
Dariaa Classsic

Re: Makijaż na co dzień

Post autor: Dariaa Classsic »

Raczej rzadko maluję się na co dzień, bo mam alergię i łzawienie oczu potrafi popsuć nawet najlepszy makeup no makeup :) Jeżeli już to stawiam na delikatną kreskę i matową pomadkę. Podkładu nie stosuję, mimo że mam parę niedoskonałości. Po prostu mam wrażenie, że kosmetyk ten jest bardzo "inwazyjny", bo przecież pokrywa skórę warstwą pigmentów... Przez to trudno mi uwierzyć, że nie ma żadnego wpływu na wygląd cery. Mam wrażenie, że moje koleżanki, które używają podkładu, mają więcej zmarszczek i niedoskonałości. Wolę omijać ten etap makijażu twarzy. Mam naturalnie długie rzęsy, więc nie mam potrzeby, aby używać tuszu. Za to ostatnio zaczęłam się zastanawiać nad zrobieniem trwałej kreski, w sensie tatuażu, żeby nie musieć się martwić. Bardzo ułatwiłoby mi to życie, zwłaszcza, że o ile na dzień maluje się rzadko, to makijaż wieczorowy wykonuję niemal przy każdym wyjściu. Mam kilka sprawdzonych sposobów i tutoriali, np. ten https://elixirbynature.pl/makijaz-oka-k ... jsc/b_mrcq, ale taka trwała kreska, znacznie skróciłaby czas jego wykonywania. Wiem, że coraz więcej kosmetyczek ma ukończone kursy i odpowiedni sprzęt, żeby takie coś robić. Może z czasem się odważę, na razie jednak jeszcze się waham i szukam opinii. Za to nigdy nie zrobiłabym sobie brwi, widziałam nie raz, jak taki tatuaż blednie i robi się siny. Okropnie to wygląda. O ile w przypadku kreski bledniecie nie jest problemem, o tyle na brwiach to w ogóle się nie sprawdza. No chyba, że chce się co parę miesięcy robić poprawki.
Iwona36

Re: Makijaż na co dzień

Post autor: Iwona36 »

U mnie akurat sprawdzają się kolory dla wiosennego typu urody. Makijaż dzienny dla typu urody "wiosna" powinien podkreślać naturalną świeżość i delikatność. Ten typ urody charakteryzuje się jasną karnacją, blond lub miodowymi włosami oraz jasnymi oczami. Aby stworzyć idealny makijaż dzienny dla typu urody "wiosna", należy wziąć pod uwagę kilka wskazówek. Więcej o typach urody znajdziesz tutaj https://ciekawekosmetyki.pl/jak-rozpozn ... est/b_xizj. Na początku, wybierz lekki podkład o delikatnym kryciu, który pozwoli skórze zachować naturalny blask. Unikaj ciężkich podkładów, które mogą przytłaczać twoją jasną karnację. Wybierz odcień podkładu, który najlepiej odpowiada twojej skórze, najlepiej jest wypróbować kilka różnych odcieni przed dokonaniem wyboru. Jeśli masz jakieś niedoskonałości, takie jak zaczerwienienia lub przebarwienia, użyj korektora, aby je ukryć. Wybierz korektor o lekkiej konsystencji, który dobrze się stapia ze skórą. Dla typu urody "wiosna", ważne jest, aby podkreślić oczy, ale w sposób subtelny. Użyj maskary w brązowym lub czarnym kolorze, aby delikatnie podkręcić rzęsy. Unikaj zbyt dramatycznych efektów, starając się zachować naturalność. Wybierz delikatne odcienie cieni do powiek, takie jak pastelowe róże, brzoskwiniowy lub jasne beże. Nakładaj je na ruchomą powiekę, aby dodać subtelny kolor i podkreślić kształt oka. Unikaj ciemnych kolorów lub mocnych kontrastów, które mogą przytłaczać twoją delikatną urodę. Dodaj odrobinę różu na kościach policzkowych, aby dodać świeżości twarzy. Wybierz delikatne, naturalne odcienie różu, które podkreślą twoją naturalną urodę. Na koniec, wybierz delikatne odcienie pomadki lub błyszczyka do ust. Pastelowe róże, brzoskwiniowy lub beże będą doskonałe dla typu urody "wiosna".
Ewaaa

Re: Makijaż na co dzień

Post autor: Ewaaa »

Makijaż na co dzień raczej robię sobie delikatny ale czasami przy wyjściu na miasto lubię postawić na mocniejsze podkreślenie oczu i ust. Po powrocie do domu obowiązkowo w ruch idzie pianka do demakijażu. Kiedyś zdarzyło mi się kilka razy zasnąć w pełnym make-upie, ale już nie popełniam tego błędu.
ODPOWIEDZ